Novinky | Lecivekonopi.cz

Lecivekonopi.czNovinky

17.04.2018

PRO BUDOUCÍ RŮST

Chtěli bychom oznámit spojení naší divize zabývající se distribucí léčivého konopí na předpis s kanadskou firmou Canopy Growth Corporation. Canopy Growth na český trh přinese značku Spectrum Cannabis. Canopy Growth nabízí různé značky a druhy léčebného konopí ve formě sušené drogy, oleje a gelových kapslí. Jejích osm výrobních závodů má více než 2,4 milionu metrů čtverečních plochy a pobočky na čtyřech světadílech. Annabis Medical na základě české licence dodává a distribuuje produkty z konopí do lékáren. Její zakladatel a generální ředitel Robin Kazík, Ph.D. zůstane v čele firmy a povede českou pobočku jako součást Canopy Growth. „Máme silné zastoupení, zavedenou distribuční síť na českém trhu s léčebným konopími a zkušenosti s dovozem konopí z Kanady v minulosti. Tento počin nám umožní rychleji diverzifikovat nabídku produktů a posílit náš přístup k dodávkám pro zajištění trhu. Výbornou zprávou pro České pacienty je plánované zaměření se na sdílení znalostí a vědomostí a také výzkumů v oblasti využití léčivého konopí. První dodávka léčivého konopí Spectrum Cannabis je již na meziskladě v EU, importní povolení vydáno a po kontrolních testech bude léčivé konopí dostupné v lékárnách pro pacienty.“ Dodal Robin Kazík. "Tato akvizice je dalším příkladem našeho úsilí rozšířit zastoupení společnosti Canopy v Evropě a ještě více posílit její vedoucí pozici," sdělil Mark Zekulin, prezident společnosti Canopy Growth. V současné době firma dodává konopí do Španělska a Dánska, kde má i licenci na pěstování a skleníky na ploše 40.000 metrů čtverečních. Canopy Growth nabízí různé značky a druhy léčebného konopí ve formě sušené drogy, oleje a gelových kapslí. Jejích osm výrobních závodů má více než 2,4 milionu metrů čtverečních plochy a pobočky na čtyřech světadílech. Česká firma Annabis Medical má licenci pro dodávky konopí pro léčebné účely od roku 2014, o rok později začala s distribucí. Dosud dodávala na tuzemský trh holandské i kanadské konopí.

05.01.2018

Náš projekt Klikni pro život

Stále rádi pomáháme těm, kteří to nejvíce potřebují a od začátku našeho projektu "Klikni pro život" jsme rozdali dary za skvělých 768 567 Kč. Ani v tomto roce nechceme přestat a i Vy můžete jednoduše pomoci stačí sdílet náš profil a dát nám lajk zde. Děkujeme všem, kteří nás již podpořili.

01.12.2017

Máme skvělou zprávu!

Provedli jsme první dovoz léčivého konopí ze země mimo EU do České republiky. Je to fantastická zpráva pro české pacienty, neboť v současné době není konopí v lékárnách k dispozici. Jsme jedním z nejstarších držitelů povolení k distribuci léčivého konopí v EU od roku 2014.

09.10.2017

Světový týden kostí a kloubů

Světový týden kostí a kloubů, vyhlášený OSN a WHO, začíná 12. října, na Světový den artritidy. Tento týden připomíná nejen onemocnění kostí a kloubů, ale také důležitost prevence a včasné diagnózy. Osteoporóza je onemocnění kostí, při kterém kostní hmota postupně ztrácí vápník a následně se stává křehčí. Onemocnění se vyvíjí pomalu, nenápadně, jejím prvním příznakem bývá zlomenina kosti, vyvolená nepatrnou zátěží. Mezi rizikové faktory patří sedavý způsob života, nedostatek pohybu, kouření, nedostatečný příjem vápníku, hořčíku, vitamínu D, vyšší konzumace alkoholu a vyšší věk. Artróza (osteoartróza) je onemocnění kloubů, při kterém dochází k úbytku kloubní chrupavky a ke ztrátě její pružnosti. Projevuje se zarudnutím, tuhnutím, bolestí, citlivostí na dotek, „vrzáním“ při pohybu. Někdy se mohou na okrajích kloubních ploch tvořit kostní výrůstky, zvané osteofyty, které omezují pohyb. Artróza postihuje nejčastěji velké klouby, kolena, kyčle. Rizikovými faktory vzniku artrózy je nadměrné zatěžování kloubů obezitou, pohybovými stereotypy, vyšší věk. Artritida je autoimunitní zánětlivé onemocnění, při kterém napadají buňky imunitního systému vlastní tkáň. Artritida se může objevit v jakémkoli věku. Nemoc zasahuje zpravidla drobné klouby symetricky po obou stranách těla. Klouby tuhnou a jsou bolestivé. Postupně dochází k deformaci kloubů, postižení větších kloubů a k omezení hybnosti. Nemoc může vést až k trvalé invaliditě. Nezapomínejte na pohyb! Nejvhodnějším a nepřirozenějším pohybem je rychlá chůze. Vhodné je také plavání, jízda na kole, nejvhodnější je nordic walking, který výrazně zvyšuje efektivitu chůze. Zdravou výživou, ve které je dostatek všech potřebných živin, vitamínů, minerálů a dalších důležitých látek, dostatkem vhodného pravidelného pohybu, zdržováním normální tělesné hmotnosti, dostatkem odpočinku, zanecháním kouření, omezením konzumace alkoholu tím vším lze snížit riziko vzniku artrózy i artritidy.

20.09.2017

Šlapeme násilí na paty

Zveme Vás na 4.ročník pochodu Šlapeme násilí na paty, který se uskuteční v sobotu 23. září na Praze 6. Stejně jako každý rok, podporujeme tuto akci produkty Annabis. Celý výtěžek ze startovného půjde na odbornou pomoc obětem domácího násilí. Na odpoledne je v kempu Džbán připraven zábavný program pro celou rodinu. Na podiu v kempu Džbán vystoupí divadlo Damúza (Pohádky z lesa), o hudbu se postará Štěpán Uhlíř a skupina The Conditionals. Na účastníky dále čekají zábavné vědecké pokusy, výtvarná dílnička pro děti, workshop Rugby Clubu Tatra Smíchov, stánek Policie ČR s kvízy pro děti a další. Takže ideálně strávené sobotní odpoledne a ještě podpoříte dobrou věc. Více informací Více informací na zde.

07.06.2017

ANO už jsme i bio

Rádi bychom vám představili další podařené novinky. Vaše již oblíbené konopné masti BALCANN, DOLORCANN a BALCANN DUBOVÁ KŮRA mají novou Bio recepturu. Stále se snažíme naše produkty zlepšovat a tím našim zákazníkům dopřát tu nejlepší kvalitu. Jsme si jisti, že si tyto produkty oblíbíte.

21.03.2017

Od nevidim do nevidim

Zveme Vás na 4. ročník charitativního běžeckého závodu Od nevidim do nevidim, který se koná v sobotu 8.4.2017 na náměstí Stříbné Skalice. Běh pořádá nevidomý sportovní nadšenec, horolezec a maratonec Honza Říha. Pro všechny bude připraven bohatý program s hudebním doprovodem a pro vítěze balíčky konopné kosmetiky ANNABIS. Přijďte si zaběhnout krásnou trať a podpořit dobrou věc. Více informací o akci Od nevidim do nevidim

02.01.2017

NOVINKA - přírodní & bio péče pro krásnou pleť

Další přírodní & bio produkty v našem portofóliu. Tentokrát jsme vylepšili pleťovou řadu Cremcann pro všechny věkové kategorie. Pro zralou pleť vyberte pleťový krém Cremcann Hyaluron, pro citlivou pleť bio pleťový krém Cremcann Omega 3-6 a pro problematickou pleť je tu Cremcann Silver. Věříme, že si tuto řadu oblíbíte, protože je SKVĚLÁ.

19.10.2016

29. října Světový den lupénky

29. října je důležitým datem pro dermatology i jejich pacienty trpící lupénkou-psoriázou, koná se Světový den psoriázy. Psoriáza se medializuje, probíhá řada akcí odborných společností i organizací pacientů. Tyto aktivity jsou velmi potřebné a užitečné. Psoriáza má mnoho podob a také mnoho interpretací, od vědecké medicíny až po naprosto nevědecké přístupy nebo dokonce pověry o této chorobě. Více než 250 tisíc Čechů trpí závažným kožním onemocněním – lupénkou. Světový den lupénky chce upozornit hlavně na to, že život s touto nemocí není vůbec jednoduchý. Zajímavost: teprve v polovině 19. století brněnský rodák Ferdinand von Hebra psoriázu jasně vyčlenil jako samostatnou chorobnou jednotku a vyloučil její infekčnost.

07.09.2016

Nová přírodní řada Bodycann Bath & Shower je tu pro vás!

Další přírodní produkty v našem portofóliu. Tentokrát přišla na řadu oblíbená řada Bodycann Bath&Shower pro celou rodinu. Všechny produkty jsou certifikovány pro děti 0-3 let. Dále splňují standardy pro přírodní kosmetiku a tak jsou vhodné i pro vegany. Věříme, že si tuto řadu oblíbíte, protože je SKVĚLÁ.

29.06.2016

Představujeme vám NOVÝ PRODUKT!

ATOPICANN lupénka, atopie je přírodní, vysoce účinný ošetřující konopný krém pro speciální péči o problematickou pokožku. Atopicann s vysokým obsahem konopí a řadou dalších účinných přírodních látek obsažených v originální receptuře, např. kokosový olej, mořská sůl, zinek, koloidní stříbro kůži zjemňuje, vyhlazuje, podporuje její regeneraci, vyživuje a zanechává zklidňující pocit. Pravidelnou aplikací lze výrazně podpořit zlepšení celkového stavu a vzhledu kůže.

13.06.2016

Pomáháme lidem s handicapem

Stále pomáháme, opět věnovali jsme naše produkty organizaci Borůvka o.p.s., která už 9 let pomáhá lidem s handicapem rozvíjet jejich potenciál.

09.06.2016

Chyba ve značení přípravku Arthrocann Collagen

Vážení zákazníci, na úvod bychom Vám chtěli poděkovat za vaši důvěru, kterou k naší společnosti našim přípravkům chováte. Na základě informací Dtestu, kterého si velmi vážím a následným interním auditem byla bohužel zjištěna chyba ve značení složení přípravku Atrthrocann Collagen. Namísto správného označení Glukosamin Sulfát 2KCl bylo na přípravu uvedeno Glukosamin Sulfát. Toto chybné označení vzniklo omylem při dodávkách od našich externích dodavatelů. Pan Robin Kazík majitel společnosti Annabis k problému říká: „Chybné označení vnímám jako velký problém, tím spíše, že přípravek sám denně používám. Z windsurfingu mám do obou ramen voperované šrouby a díky Arthrocannu mi přestali ramena vrzat. Pro kvalitu našich přípravků děláme maximum a kvalita je pro mě a mé kolegy alfa i omegou. Nemáme potřebu kohokoliv šidit nebo uvádět v omyl nebo šetřit na složení přípravku. V přípravku máme řadu účinných látek a poměrně dlouho probíhal vývoj. Do jedné tablety jsme je všechny dostali díky patentovanému postupu kolegy pana profesora Doležala. Přípravek Arthrocann Collagen je jedinečný právě díky zaměření nejen na sulfáty či kolagen, ale na jejich vzájemnou kombinaci. Za, kterou musím poděkovat vývojovému týmu v čele s profesorem Doležalem za jejich výbornou práci, kdy dokázali tabletu stabilizovat a slisovat s minimem pomocných látek. Našim zákazníkům a partnerům bych chtěl poděkovat za důvěru, věrnost a za pomoc při vyřešení tohoto chybného značení.“ Tisková chyba byla odstraněna, expedice chybně označených šarží byla zastavena a proběhlo také částečně stažení přípravků z trhu. Nemáme bohužel přesné informace, kam všude byly chybně dodané šarže dodány. Na základě žádosti velmi rádi vyměníme. Velice děkuji za pomoc. S pozdravem, Robin Kazík

02.03.2016

MLADÁ FRONTA DNES - Denně někdo volá, že nutně potřebuje konopí

Na začátku málem zkrachoval, ale dnes je jeho firma lídrem evropského trhu produktů z konopí. „Konopí zažívá celosvětový boom a my máme dobře našlápnuto,“ tvrdí majitel společnosti Annabis Robin Kazík. Jak jste se ke konopí dostal? Nejdříve jsem měl marketingovou agenturu zaměřenou na reklamu a strategie v oblasti farmacie a mimo velké hráče na farmaceutickém trhu jsme spolupracovali s firmou, která vyráběla konopné masti. Skončilo to tak, že jsme jejich produkty po kratší spolupráci formou licence před čtyřmi lety koupili. Svoje síly jsme spojili se špičkovým odborníkem profesorem Bohuslavem Doležalem, který vede náš vývoj a výrobu. Postupně jsme receptury upravili a rozšířili portfolio z šesti původních přípravků na pětadvacet. Nejsem vystudovaný farmaceut, ale jsem racionální člověk. Tušil jsem, že konopí je zajímavé, má velký potenciál, a z odborných publikací jsem věděl, že pomáhá v řadě vážných i běžných zdravotních problémů. Prostě jsem mu věřil. Byla to intuice. Z firmy jste udělal lídra evropského trhu. Jak to, že to dokázala zrovna česká společnost? Konopí má v Česku dlouholetou tradici. Už v 50. letech přímo na Univerzitě Palackého v Olomouci prováděl profesor Kabelík výzkum konopí pro farmaceutické využití. V Česku je také velká konkurence, která nás žene dopředu. Žádná firma ovšem nemá takový rozsah nabídky jako my – potraviny, doplňky stravy, kosmetiku i léčiva. Obvykle se specializují pouze na kosmetiku a různá mazání.............

14.12.2015

Pomáháme dětem

Stále pomáháme a nejvíce nás těší, když můžeme pomoci dětem. Podpořili jsme Oblastní charitu Blansko, kde pod stromečkem děti ze sociálně slabších rodin rozbalí dárky od nás.

14.12.2015

Charitativní jarmark pro Pavlíka

Annabis věnoval produkty na charitativní vánoční jarmark, který pořádala ZŠ v Lanškrouně dne 11.12.2015. Výtěžek z akce byl věnován Pavlíčku Kvapilovi (12 let), který onemocněl nevyléčitelnou atrofií svalů Duchennova typu.

16.10.2015

CHORVATSKO LEGALIZOVALO UŽÍVÁNÍ MARIHUANY K LÉČEBNÝM ÚČELŮM

Záhřeb – V Chorvatsku je ode dneška legální používat marihuanu k léčebným účelům u pacientů, kteří trpí závažnými onemocněními, jako jsou rakovina, roztroušená skleróza, AIDS a epilepsie. Umožňuje to příslušný právní předpis ministerstva zdravotnictví, který vstoupil v platnost. Chorvatská média v této souvislosti ale kritizují, že v zemi zatím nejsou registrovány žádné léky, které obsahují tetrahydrocan­nabinol (THC), tedy aktivní látku obsaženou v konopí. THC má analgetické vlastnosti, a pomáhá proto při bolestech. Ulevuje rovněž od symptomů, kterými trpí pacienti s AIDS a s rakovinou, kteří procházejí chemoterapií. Zvyšuje totiž chuť k jídlu a snižuje pocity nevolnosti.Ministerstvo zdravotnictví upozornilo, že je nadále nezákonné pěstovat konopí podomácku a že marihuanu lze používat jen na základě lékařského předpisu. Rozhodnutí legalizovat užívání marihuany k léčebným účelům bylo v Chorvatsku přijato po mnohaměsíční kampani stoupenců tohoto využití drogy. Jutarnji list napsal, že Chorvatsko je 12. evropskou zemí, která to umožnila – po Česku, Finsku, Francii, Itálii, Německu, Nizozemsku, Portugalsku, Rakousku, Rumunsku, Španělsku a Británii. Zdroj: Deník cz

09.09.2015

Běh pro hospic Anežky České v Červeném Kostelci

26.9.2015 podpoříme 2. ročník benefičního běhu "Běh pro hospic Anežky České", který pořádá charita v Červeném Kostelci. Výtěžek bude věnován na provoz místního Hospice Anežky České. Přijďte udělat něco pro své zdraví a podpořte dobrou věc. A nám dejte Like ať můžeme stále pomáhat.

07.09.2015

Šlapeme násilí na paty

Domácí násilí je stále častějším problémem naší společnosti. Naštěstí jsou mezi námi lidé, kteří se snaží proti tomuto týrání aktivně bojovat. A právě tyto „bojovníky“ jsme rádi podpořili. Dne 19. září 2015 proběhne v Divoké Šárce na Praze 6 druhý ročník akce „Šlapeme násilí na paty“, kterou pořádá , občanské sdružení Acorus o.s.. Akci svou účastí podpoří patroni pochodu Michaela Jílková a David Matásek. Na odpoledne je připraven zábavný program pro celou rodinu, tak pomáhejte s námi a dejte nám Like. Děkujeme

15.08.2015

Annabis - Výdej konopí pro léčebné účely

Chtěli bychom Vás informovat, že naše společnost je od ledna 2015 distributorem Léčivého konopí s vysokým obsahem THC. Mezi naše partnery patří například FN Brno. V případě, že by pacient měl zájem informovat se o konopí, prosím kontaktujte paní Mgr. Gremlicovou na lecivekonopi@annabis.cz , která je v naší společnosti odpovědnou osobou na SDP Léčivého konopí. Jednatel společnosti Ing. Robin Kazík, Ph.D. k tématu uvádí: „Musím zmínit, že se snažíme udržet co nejnižší cenu pro pacienta. Na konopí máme nejen nulovou marži a také navíc každý jeden gram naše firma dotuje částkou okolo 1,5 EUR. Jsme v jednání s řadou dodavatelů v rámci EU i z jiných zemí a věříme, že jsme již našli spolehlivého partnera, abychom v blízké budoucnosti zajistili konopí za cenu výrazně nižší. Vysoká cena je dána aktuálně platnými legislativními normami v České republice. Osobně si myslím, že cena je pro řadu pacientů vysoká. Toto uvádím z toho důvodu, že v médiích je řada informací o tom, že je to pro dovozce zlatý důl, což není v našem případě pravda. Naše firma žije z vývoje a následného prodeje úspěšných přípravků Annabis ve více než 12ti zemích a nemáme potřebu profitovat na pacientech s vážnými diagnózami. Není pro nás zásadní, zdali pacientům konopí dodá naše firma či jiný subjekt. Důležité je, že tato možnost v České republice je. Chtěl bych říci, že Česká republika je v tomto ohledu velmi progresívní země, která odborné zacházení s konopím nekriminalizuje a je jednou z opravdu mála zemí, kde pacienti dostali možnost využívat i tyto nové metody léčby. Jistě, systém není dokonalý, vše trvá, ale přes to je dobré, že systémově je konopí schváleno a věřím, že si najde cestu k lékařům a pacientům v co nejvyšší míře. Tento stav je množný především díky usilovné mnohaleté práci řady aktivistů, lékařů a řady dalších odborníků, kteří, i přes špatnou pověst konopí mezi laickou veřejností, dokázali zajistit kvalitní jednoznačné podklady pro rozhodovací proces zákonodárců a tito se n

28.07.2015

Přípravky pro vás i vaše děti

Dobrá zpráva pro všechny rodiče získali jsme certifikaci pro děti 0-3 let na některé naše další produkty. Dopřejte svým dětem šetrnou péči o vlasy a pokožku.

28.07.2015

Letní den v Hamzově léčebně

Dnes 28.7.2015 Annabis podpoří největší rehabilitační ústav u nás, Hamzova léčebna pro děti a dospělé v Luži-Košumberku , který pořádá při příležitosti průjezdu Opel Handy Cyklo Maratonu zábavné odpoledne pro všechny generace, nazvané Letní den v Hamzově léčebně. Můžete si zde vyzkoušet sami jízdu na speciálních kolech pro zdravotně postižené, prohlédnout si nově zrekonstruovaný pavilón „I" Hamzovy léčebny nebo se setkat osobně se špičkovými olympijskými i paralympijskými sportovci v čele s úspěšným biatlonistou a někdejším pacientem léčebny Ondřejem Moravcem.

28.07.2015

Hostýnský pohár 2015

Annabis tento víkend 24.- 26. července podpořil 15. ročník turnaje tenistů na vozíku o HOSTÝNSKÝ POHÁR 2015, který pořádá tenisový klub Bystřice pod Hostýnem . Turnaj se uskutečnil na tenisových kurtech v městském parku Zahájené.

30.06.2015

Pomáháme dětem

Annabis podpořil rekondiční pobyt "Společně na Sněžku" pro děti se zrakovým postižením a jejich rodiče, pořádaného občanským sdružením při Škole Jaroslava Ježka v Praze .Tohoto pobytu se zůčastnil i úspěšný nevidomý horolezec Jan Říha.

30.06.2015

Stále pomáháme!

Annabis podpořil první ročník projektu Civilky na kolech pořádaného 12.6.2015 v Jánských lázní spolkem SPCCH v ČR . Mimo jiné probíhal i doprovodný program pochod Rozchodíme civilky, který je součástí víceletého projektu o výuce chůze s holemi nordic walking jako prevenci civilizačních onemocnění.

26.06.2015

Jak pomohla Evropská unie a Evropský sociální fond naší organizaci?

Projekt CZ.1.04/2.1.00/03.00015 Společenský účelná pracovní místa Jak pomohla Evropská unie a Evropský sociální fond naší organizaci? V letech 2007 - 2015 jsou vyhrazována společensky účelná pracovní místa (SÚPM) také v rámci projektu „Vzdělávejte se pro růst! – pracovní příležitosti“, který je v rámci Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost financován z Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu České republiky. V období od 14.8.2014 do 31.1.2015 bylo u zaměstnavatele ANNABIS, s.r.o. IČ: 28627164 v rámci projektu podpořeno 1 pracovní místo na SÚPM částkou 83 709,-Kč, z toho výše příspěvku z Evropského sociálního fondu činila 85%, tj. 71 153,- Kč a ze státního rozpočtu České republiky činila 15%, tj. 12 556,- Kč. Pracovní místa podpořená v rámci SÚPM byla zaměřena na uchazeče se zvýšenou péčí při zprostředkování zaměstnání. Jedná se zejména o uchazeče s dlouhodobou evidencí, s vyšším věkem, popř. se zdravotním postižením apod. Těmto uchazečům, takto bylo umožněno zařadit se do pracovního procesu v různých pracovních pozicích.

20.05.2015

Podpora tančící mládeže

Annabis podpořil mládež na taneční pohárové soutěži Čarodějnická taneční teniska 2015 – v Kokoníně 18.4.2015 pořádaného Tanečním studiem IMAGE z Jablonce. Pomáhejte také - sdílejte naše stránky a lajkujte. Děkujeme. Příště podpoříme třeba i vaši akci.

15.05.2015

Pomoc malé Rebece

I nadále pomáháme. Dne 29. května proběhne v Kodymově národním domě v Opočně koncert pro malou Rebeku Čihákovou, která se 10. srpna 2014 narodila s nevyléčitelnou nemocí motýlích křídel. Také se během akce budou dražit a prodávat vyrobení motýlci nebo cokoliv s motýlí tématikou. Výtěžek z akce bude poslán Rebece na její transparentní účet (Rebečina křídla), aby je mohla použít v boji se svojí nemocí. I my jsme přispěli, aby život malé Rebeky byl o něco snazší. Pomozte i vy!

09.04.2015

Změna názvu přípravku Mentholcann Arthro

Vážení zákazníci, chtěli bychom vás informovat, že došlo ke změně v názvu přípravku Mentholcann Arthro. Nyní se jmenuje MENTHOL ARTHRO GEL. Název oblíbeného přípravku jsme změnili z důvodu, aby nemohl být zaměňován s produktem konkurenční značky. Konkurence, zejména té zabývající se také konopnými přípravky, si velmi vážíme, přes to bychom nechtěli být zaměňováni. Věříme, že naši zákazníci toto pochopí. Menthol Arthro Gel obsahuje 19 aktivních látek, které díky své jedinečné kombinaci velmi účinně napomáhají při zmírnění bolestivých projevů.

02.03.2015

Legální marihuana už i na Aljašce, USA

Marihuana je legální už i na Aljašce, USA Alaska učinila kouření, pěstování a vlastnictví malého množství marihuany legální, tímto se stal třetím americkým státem dekriminalizující rekreační užívání této drogy. Republikánsky se přiklánějící stát v úterý následoval podobné směry jako Colorado a Washington, což odráží rychlý pokrok úpravy právního prostředí pro drogy. To zůstává nezákonné podle federálního zákona. Kdokoli starší věku 21 může nyní vlastnit až unci marihuany a může pěstovat až šest rostlin marihuany, z nichž tři mohou kvést. Kouření na veřejnosti, nákup a prodej drog zůstává nelegální - i když soukromé výměny jsou povoleny, pokud se nejedná o prodej. zdroj The Guardian.com

06.01.2015

Podpořili jsme o.s. sdružení Rett Community

Pomáháme seč nám síly stačí. Proto jsme neváhali a podpořili občanské sdružení Rett Community. Pokud chcete vědět více o tomto neurologickém onemocnění, které ohrožuje zvláště ženy, navštivte jejich stránky. Nezapomeňte pomáhat, tak často, jak to jen jde. Někdy stačí i jeden Like. Pomozte i nám pomáhat a sdílejte náš profil na Facebooku zde. Děkujeme

14.11.2014

Vánoční akce právě začíná

Vánoce se kvapem blíží. Využijte Vánoční akce 1+1 na oblíbené produkty. V této akci naleznete také nové produkty z řady gelů a doplňků stravy. K zakoupení je celkem 7 velkých výrobků v kombinaci s best sellery z řad menších produktů.

14.11.2014

Nové produkty již v prodeji!

Rádi bychom Vás informovali o zařazení nových produktů do sortimentu. Arthrocann COLLAGEN Omega 3-6 Forte je nový špičkový doplněk stravy pro vaše klouby, šlachy a chrupavky. K dostání je balení na 2 měsíce. Dalším produktem je chladivý gel Mentholcann Arthro určený k masáži v oblasti kloubů, svalů, šlach a zad. K dostání je cenově výhodné balení. Gel obsahuje více jak 17 účinných látek.

12.11.2014

Běh pro Hospic Sv. Jiří

Baví Vás běh a přináší Vám radost, když si zasportujete a někomu tím pomůžete? Pak se vypravte do Františkových lázní. Zaběháte si v krásném prostředí a podpoříte Hospic Sv. Jiří. Veškerý výtěžek a startovné totiž putuje právě na provoz tohoto hospice. A protože v tomto běhu jsou vítězové všichni, podpořilo Klikni pro život všechny dobré duše, které bez nároku na honorář pomáhají s organizací. Podpořte je i vy a sdílejte nejen naši stránku. Nezapomínejte, že každý Like se vyplatí. Klikněte zde zde.

01.10.2014

Běh pro Hospic Anežky České

Dne 4.10.2014 proběhne v Červeném Kostelci charitativní akce s názvem Běh pro Hospic Anežky České. Akce je vhodná pro všechny věkové kategorie. Výtěžek bude věnován na provoz místního Hospice Anežky České. Společnost Annabis podpořila vítěze i další účastníky této akce. Více informací na zde.

20.09.2014

Rozchoďme to!

Opakovaně jsme podpořili Centrum služeb SPCCH, zkráceně "Civilky". I na podzim pořádají akce "Rozchoďme to" zaměřené na správný nácvik chůze s holemi nordic walking. Annabis věnoval účastníkům pochodu balíčky s kvalitní konopnou kosmetikou. Více informací na zde.

18.09.2014

Šlapeme násilí na paty

Dne 20. 9. 2014 proběhne první ročník akce Šlapeme násilí na paty. Problematika domácího násilí je velmi složité a citlivé téma. Jeho oběti si často problém nechtějí připustit a o to složitější je o něm otevřeně hovořit. Pochod má cíl upozornit širokou veřejnost na fenomén domácího násilí. Více informací na zde.

12.09.2014

Bio konopný olej

Společnost Annabis má tu čest představit Vám nový produkt. 100% Bio konopný olej určený pro konzumaci. Objevte kouzlo příjemné oříškové chuti ve vašich pokrmech. Olej lze užívat i jako přirozený způsob dodání denní dávky nenasycených mastných kyselin omega 3 a 6. Více informací naleznete na našem e-shopu.

03.09.2014

Život nejen na kolech

Opět jsme podpořili soutěž fotografů Život nejen na kolech. Většina zdravých lidí si nikdy na vlastní kůži nevyzkouší pocity, které kvůli nejrůznějším omezením každodenně zažívají zdravotně hendikepovaní. Díky fotosoutěži Život nejen na kolech, kterou Liga vozíčkářů pořádá, si mohou svět postižených alespoň lépe představit, a pokusit se mu porozumět. Doufáme tedy, že se nám podaří prostřednictvím okamžiků zachycených na fotografickém papíře obrátit pozornost lidí nejen k problémům, které nesou na svých bedrech hendikepovaní lidé, ale i k radostem jejich života. Více informací naleznete na zde.

25.07.2014

42. Košumberské sportovní hry

Podpořili jsme klienty a přátele Hamzovy odborné léčebny pro děti a dospělé. Již 42. ročník Košumberských sportovních her, který se koná 2.8.2014 bude nabitý aktivitami pro všechny věkové kategorie. Hamzova léčebna poskytuje širokou škálu rehabilitačních technik. Pro své klienty poskytuje i možnost využití např. hypoterapie, logopedie nebo bazální stimulace. Léčba je individuálně přizpůsobena. Mohou ji proto využít pacienti všech věkových kategorií. Více inrofmací naleznete zde.

14.06.2014

Podporujeme Lenku Sobkovou

Podpořili jsme mladou a talentovanou autorku Lenku Sobkovou a její chystanou publikaci Bezpečné užívání léčivých rostlin v těhotenství. Publikace je koncipována tak, aby sloužila jako spolehlivý zdroj informací pro zdravotnické odborníky, tedy pro lékaře, zdravotní sestry, lékárníky, farmaceutické asistentky, porodní asistentky a další. Zároveň si zachová svou srozumitelnost pro všechny těhotné a kojící ženy, které preferují léčbu přírodními prostředky, stejně jako pro všechny další profese, které s těhotnými ženami pracují. Více informací naleznete zde.

27.05.2014

Chůze pro zdraví nezná hranic

Podpořili jsme účastníky akce "Chůze pro zdraví nezná hranic". Na závodech konajících se 28.5. v Jíčíně, 11.6. v Ostravě a 12.6.2014 ve Zlíně, obdrží každý účastník milou pozornost značky Annabis. Podporujeme také celý Svaz postižených civilizačními chorobami. Více inrofmací naleznete tu.

22.05.2014

Abilympiáda 2014

Tento víkend, 23.-24. května 2014, proběhl již 22. ročník Abilympiády - celorepubliková soutěž pracovních schopností a dovedností osob se zdravotním postižením. Společnost Annabis opět podpořila jejich účastníky svými produkty. Více informací naleznete zde.

15.05.2014

Co jste o nás ještě nevěděli

Zajímá vás jak vznikla firma Annabis? Proč a jak podporujeme potřebné? Jak dlouho trvá, než vám představíme nové produkty? Nebo co je to kyselina hyaluronová? Odpovědi na tyto otázky a mnohem více naleznete ve čtrnáctideníku Listy Lanškrounska. Jejich redaktorka, Kateřina Kokešová nás navštívila a udělala rozhovor s panem Ing. Robinem Kazíkem, PhD., ředitelem společnosti Annabis. Celý rozhovor naleznete zde.

07.05.2014

SOS 2014 extreme

Podporujeme zdravotnická družstva. Společnost Annabis věnovala ceny pro ty nejlepší z letošního Metodického cvičení zdravotnických družstev. Akce se koná 9.-11. května v Dobřichovicích. Více informací naleznete zde.

03.05.2014

O CENU DANCE STUDIA STARLIGHT

Věnovali jsme dárky pro výherce taneční soutěže O CENU DANCE STUDIA STARLIGHT, která se koná o víkendu 3.4. května. Soutěž je pořádána pro všechny věkové kategorie ve standardních a latinskoamerických tancích. Více informací naleznete zde.

24.04.2014

Úhel pohledu - foto soutěž

Společnost Annabis věnovala ceny do fotografické soutěže Úhel pohledu. Soutěž organizuje občanské sdružení Ženy 50. Slavnostní vyhlášení proběhne na Koncertu ke Dni matek, který se koná v neděli, 11.5.2014. v Brně. Více informací naleznete zde.

10.04.2014

Skalická desítka

Dne 12. 4. 2014 proběhne již 17. ročník akce Boj o první místo - Skalická desítka organizovaná TK Stopa Skalice nad Svitavou. Je to běžecký závod pro mládež inspirovaný knihou Jaroslava Foglara. Koná se každoročně v dubnu na hřišti ve Skalici. V posledních pár letech probíhá po skončení ještě Bambasácká desítka, což je závod pro dospělé. Více informací naleznete zde.

02.04.2014

Nová tělová řada BODYCANN

Vyzkoušejte novou řadu tělové kosmetiky BODYCANN. Díky těmto produktům získáte tu nejlepší péči o celé vaše tělo i vašich nejmenších. Naleznete zde svěží tělové mléko s obsahem soly z Mrtvého moře, které pečuje i o tu nejcitlivější pokožku a zajišťuje jí dokonalou hydrataci a péči. V nabídce je také šetrný šampon pro poškozené vlasy s obsahem nejen výtažku ze santalového dřeva a cedru atlantského, ale také dalších účinných přírodních látek. Šampon je také ve variantě pro děti. Obsahuje nejen měsíček lékařský, který pečuje o tu nejcitlivější dětskou pokožku, ale například i arganový olej. Další produkt z nové řady Bodycann je regenerační sprchový gel s obsahem nejen myrty obecné, který ulevuje od nepříjemného svědění pokožky. V neposlední řadě vám nabízíme také variantu sprchového gelu pro děti, se kterým se pro vás stane večerní koupání zábavou. Všechny sprchové gely a šampony obsahují pouze šetrná přírodní pěnidla.

07.03.2014

Podporujeme hendikepované sportovce

V následujících dnech, tj. 8.3. a 9.3.2014, proběhne akce Jarozvěst 2014, kterou organizuje Sportovní klub vozíčkářů. Závod v orientačním běhu je určen pro hendikepované sportovce a jejich přátelé všech věkových kategorií. Veškeré informace najdete na zde.

11.12.2013

V jedné vteřině

Společnost Annabis podporuje občanské sdružení V jedné vteřině. Toto sdružení vzniklo za účelem všestranné pomoci z neutěšené životní situace tělesně postiženého Jaromíra. Ten v roce 2004 utrpěl těžký úraz a stal se z něj v několika vteřinách těžce zdravotně postižený člověk – kvadroplegik. Naší snahou je mu pomáhat a podporovat ho v jeho nelehkém životě a společnými silami se snažit o jeho znovu začlenění do normálního života. Sdružení spojuje rodiny, které mají podobný osud. Také směřuje k oblasti komplexní podpory chovu, výcviku a veškeré s tím související činnosti speciálně cvičených psů, kteří pomáhají v oblasti zdraví a rozvoje osobnosti zdravotně, mentálně či jinak postiženým osobám či skupinám ať již v samotném sdružení nebo i širokém okolí. Veškeré informace najdete na zde.

30.10.2013

Aktivní v každém věku

Podpořili jsme seminář Aktivní v každém věku VIII., který organizovala Fakulta tělesné výchovy Univerzity Palackého v Olomouci. Seminář se koná 30.10.2013 na ZŠ a MŠ Stupkova v Olomouci a je zaměřen na aplikované pohybové aktivity seniorů.

17.10.2013

Inovace Balcann Dubová kůra

Díky stálému zaměření naší pozornosti na výzkum, vývoj a inovace našich produktů došlo k inovaci produktů Balcann - dubová kůra a Balcann - dubová kůra, které jsou určeny na praskliny a další kožní problémy. Chtěli bychom informovat naše zákazníky, že při výrobě produktů Balcann - dubová kůra a Balcann - dubová kůra gel byla nahrazena jedna aktivní přírodní účinná látka novou vhodnější látkou jiného dodavatele, v důsledku čehož došlo ke změně odstínu barvy tohoto produktu. Výsledkem této záměny je zvýšení účinnosti a vstřebatelnosti. Výzkumná činnost zabezpečovaná týmem špičkových výzkumných pracovníků ve spolupráci s výzkumnými ústavy, vysokými školami a univerzitami je základním pilířem naší výrobní praxe. Cílem všech našich procesů je dodat na trh produkt s odpovídající jakostí, bezpečností a účinností.

02.10.2013

Fotosoutěž Život nejen na kolech

Firma Annabis věnovala dárky pro soutěžící ve fotosoutěže Život nejen na kolech. Tato soutěž už 18 let shromažďuje a odměňuje snímky, na nichž jsou zachyceny okamžiky ze života s postižením. Účastní jsou profesionální i amatérští fotografové s postižením i bez. Brněnská nezisková organizace Liga vozíčkářů chce touto aktivitou ukázat, že život s hendikepem umí být tak pestrý, jako život bez hendikepu. Patronem fotosoutěže je uznávaný fotograf Jindřich Štreit. Nově si můžou zájemci procházet soutěžní i archivní snímky fotosoutěže na webových stránkách, které naleznou zde.

27.09.2013

Spolupracujeme s Ligou vozíčkářů

Od září roku 2013 podporujeme Ligu vozíčkářů v Brně. Tato organizace se už víc jak 22 let snaží o to, aby lidé se zdravotním postižením mohli žít samostatně, dle svých představ. Jejich aktivity jsou stejně tak pestré, jako může být život našich klientů. Klienti a přátelé této organizace mohou využít zvýhodněného nákupu produktů Annabis. Více informací naleznete na zde.

20.09.2013

Podoprujeme ParaCENTRUM Fenix Brno

Podpořili jsem Teambuilding ParaCENTRA Fenix na Zámečku v Hodoníně. Mottem sdružení ParaCENTRUM Fenix je „Zpět do života". Snaží se vrátit lidi zpět do aktivního života a být jim celoživotním partnerem. Klienty ParaCENTRA Fenix mohou využít zvýhodněného nákupu konopných produktů na webu Annabis. Více inrofmací naleznete zde.

24.08.2013

Mistrovství ČR ve freestyle bruslení

Dne 24. 8. 2013 jsme podpořili Mistrovství České republiky ve freestyle bruslení. Soutěžící závodili v kategoriích freestyle slalom, speed slalom a free jump. Výherci těchto disciplín získali ceny od partnerů závodu a také kvalitní produkty firmy Annabis. Více informací naleznete zde.

31.07.2013

Podporujeme Obzor Liberec

Od července 2013 podporujeme Občanské sdružení OBZOR Liberec. Hlavní náplní sdružení je smysluplné využívání volného času oficiálně osob s různým druhem vnitřního a tělesného postižení. V budoucnu pak společnost Annabis podpoří svými kvalitními produkty i akce sdružení. Vice informací o tomto sdružení naleznete zde.

13.07.2013

Rekondiční pobyt SZPO a JP

Ve dnech 5.7.-13.7.2013 podpořila společnost Annabis rekondiční pobyt Sdružení zdravotně postižených a jejich přátel. Rekvalifikační pobyt se konal na RS Váňův statek v Dubovicích, okres Pelhřimov. Účastnilo se ho celkem 40 lidí, z toho 20 s tělesným postižením. Během různých akcí, které zde byly pořádány, obdrželi účastníci balíčky s kvalitními produkty Annabis. Více informací na zde.

22.06.2013

Podporujeme onkologické pacienty

Podporujeme Společnost onkologických pacientů z Mostu. Pro účastníky rekondičního pobytu ve Štěpánově u Skutče jsme věnovali produkty Annabis. Na pobytu se také mohli pacienti seznámit s produkty a případně si je i přímo u našeho obchodního zástupce objednat. Více informací na zde.

10.06.2013

2. Olomoucká Arakiáda

Na již 2. Olomouckou Arakiádu, která se konala 8.6.2013 v Posluchově. Jsme věnovali dárky do soutěží nejen pro děti z dětských domovů z Olomouce, Lipníka nad Bečvou, Hranic na Moravě a Přerova. Arakiádu pořádá OS Návrat koní do přirozeného prostředí a Arak o.p.s..

27.05.2013

Abilympiáda 2013

Ve dnech 24.5.-25.5.2013 proběhl v pardubické ČEZ Areně 21. ročník Abilympiády. Na národní přehlídce pracovních schopností a dovedností osob se zdravotním postižením jste se také mohli setkat s produkty ANNABIS. Účastníci této přehlídky mohli vyhrát produkty z léčivého konopí v různých soutěžích (např. aranžování květin, pletení, mechanická montáž). Ostatní měli možnost si produkty ANNABIS zakoupit v akci 1+1 zdarma přímo na našem stánku. Více informací zde.

23.04.2013

Souhrn informací o konopí pro léčbu v ČR

Dne 4. března 2013 byl zveřejněn ve Sbírce zákonů zákon č. 50/2013 Sb. ze dne 30. ledna 2013, kterým se mění zákon č. 378/2007 Sb., o léčivech, zákon č. 167/1998 Sb., o návykových látkách, a zákon č. 634/2004 Sb., o správních poplatcích. Zákon v ČR zavádí možnost léčit konopím. Zákon respektuje mezinárodní úmluvy v oblasti kontroly omamných a psychotropních látek (OPL). Proto bude léčebné konopí poskytováno pacientům výhradně v režimu kontrolované lékařské indikace a bude jim k dispozici pouze v lékárnách proti předpisu. Individuální pěstování konopí k léčebným účelům zákon nepovoluje. Více informací naleznete na stránkách Vlády České republiky zde.

12.02.2013

Sponzorujeme triatlonistku Simonu Vykoukalovou

Sponzorujeme úspěšnou triatlonistku Simonu Vykoukalovou, která po loňských úspěších v České Republice se bude účastnit světové série Ironman. Více informací o úspěších Simony naleznete na jejich webových stránkách zde.

26.11.2012

Podpořili jsme s družení rodičů Klokánek

Podpořili jsme Základní školu logopedickou a sdružení rodičů Klokánek zabývajících se výukou žáků se smyslovým a tělesným postižením. Základní škola logopedická a sdružení Klokánek se zaměřují na projekty cílené na rozvoj zdravého životního stylu. Projekty se specializují na celý komplex činností a mimo jiné nabízí také terapeutické metody, jako jsou např. masáže (lymfatické, reflexní, klasické, baňkování, moxování, Bowenova myofasciální technika atd.) nebo arteterapii. Více inforamcí naleznete zde.

11.10.2012

Doc. Ondřej Hanuš na plovárně s Markem Ebenem

Rozhovor Marka Ebena s profesorem hebrejské univerzity v Jeruzalémě panem Doc. RNDr. Lumírem Ondřejem Hanušem, DrSc., Dr.h.c., spoluautorem světově významného objevu nové endogenní látky v mozku, andanamidu. Režie J. Hojtaš. Podívejte se zde.

31.08.2012

Podpořili jsme popáleného koníka Šonyho

Ohnivým peklem si v květnu prošel valach Šony (6) z Osíčka u Bystřice pod Hostýnem. Při požáru stájí málem uhořel. Majitelka nedala na rady, aby ho utratila. Šony se už zotavuje, a to i s pomocí čtenářů Blesku. Více informací naleznete zde.

08.06.2012

Poslanci podpořili užívání konopí k léčbě

Používání konopí k léčebným účelům možná bude legální, bude-li pořízeno na lékařský předpis. Konopí by měli dodávat do lékáren licencovaní výrobci a pěstitelé. Počítá s tím poslanecká novela zákona o léčivech, kterou v pátek Sněmovna v prvním kole podpořila. Více informací naleznete zde.

20.04.2012

ČR 1 Rozhovor s profesorem Hanušem

To, že Češi jasně vedou v evropském žebříčku kuřáků marihuany, ho prý rozhodně netěší. Koneckonců, sám popularizátor léčby konopím, profesor Lumír Hanuš v rozhovoru s Jiřím Chumem podotýká: „Nejsem zastáncem plošné legalizace marihuany. Povolení bych omezil pouze na konopí užívané jako lék. Antibiotika přece také neužíváme preventivně.“ Záznam celého rozhovoru s Lumírem Hanušem si můžete poslechnout zde.

23.03.2012

Konopí léčí rakovinu, astma i jarní únavu

Pokud se použije správným způsobem má konopí téměř zázračné účinky. Tato kontroverzní rostlina se jako zdravá bylina používala v Asii už před tisíci lety. Ale pozor, u nás je pěstování konopí i pro léčebné účely pořád trestné! pokračování článku naleznete zde.
 
Položka byla přidána do košíku.